Kontakt/Om oss

Polyflor Nordic Sweden AB är ett helägt dotterbolag till den engelska golvkoncernen James Halstead Flooring Plc. Vi har vår egen produktion av vinylgolv under varumärket Polyflor och är marknadsledande med våra halkhämmande golv Polysafe. Vi har en stark position på den svenska golvmarknaden med säljrepresentanter över hela landet. Våra viktigaste produktgrupper är homogena och heterogena golv, halkhämmande golv, LVT/designgolv, gummigolv och textila plattor. Alla våra produkter uppfyller internationell standard och vi arbetar hela tiden med fokus på miljö och hållbarhet. Vår huvudfokus ligger på golv till hälso- och sjukvård, utbildning, kontor och butiker. Vi är stolta över att kunna leverera kvalitetsprodukter i kombination med spetskompetens från våra duktiga medarbetare så att ditt projekt får “rätt golv på rätt plats”.

Huvudkontor

Polyflor Nordic Sweden AB
Energigatan 9
SE-434 37 Kungsbacka

Tel. +46 (0) 300-15820
E-post: 
info@polyflor.se

Org.nr. 556658-4990

Showroom/Kontor Stockholm

Polyflor Nordic Sweden AB
Tellusgången 23
SE-126 26 Hägersten

Postadress: Telefonvägen 30

Lager Stockholm

Polyflor Nordic Sweden AB / FREJA Transport & Logistics AB
Fågelviksvägen 9I, 145 53 Norsborg

Observera! Alla avhämtningar sker efter avtal med Polyflor.

Anställda i Polyflor Nordic

Vårt svenska huvudkontor ligger i Kungsbacka strax söder om Göteborg. Vi har också ett kontor/showroom i Hägersten/Stockholm och vårt lager ligger i Norsborg/Stockholm. Vi har representanter runt om i hela Sverige och samtliga anställda hittar du här nedanför.

Tag gärna kontakt med den du tror kan lösa ditt problem eller ring oss på 0300-15820.

Info leverantör

Är du leverantör till oss?

Vår fakturaadress är: faktura@polyflor.se
Har du frågor gällande ekonomi så ring oss på 010-1308182  eller skicka en e-post till faktura@polyflor.se

Sara Falck

Tekniskt och miljö / Marknad010-130 81 94 / sara.falck@polyflor.se

Karin Gillgren

Inköp och logistik010-130 81 81 / karin.gillgren@polyflor.se

Rickard Granberg

Säjlare Norrland010-130 81 90 / rickard.granberg@polyflor.se

Eva-Lena Gullberg

Säljare Projekt Stockholm010-130 81 91 / evalena.gullberg@polyflor.se

Stefan Larsson

Säljare Mälardalen010-130 81 83 / stefan.larsson@polyflor.se

Remona Lindskog

Säljare Västra Sverige010-130 81 84 / remona.lindskog@polyflor.se

Ann-Christin Risberg

Ekonomi010-130 81 82 / ann-christin.risberg@polyflor.se

Jan Wiberg

Försäljningschef010-130 81 85 / jan.wiberg@polyflor.se

Tomas Wisth

K.A.M. / Säljare Östergötland010-130 81 93 / tomas.wisth@polyflor.se

Jonas Åhström

Säljare Södra Sverige010-130 81 95 / jonas.ahstrom@polyflor.se